Dyplomatorium 2019

Miło nam poinformować że w dniu 20 października 2018 w Auli UAM zgodnie wieloletnią tradycję Wydziału Lekarskiego I po raz kolejny odbyło się DYPLOMATORIUM kierunku lekarskiego.

W uroczystości zaszczycił nas prof. dr hab. Michał Nowicki Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Uczelni reprezentujący JM Rektora prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego. W uroczystości uczestniczył również prof. dr hab. Edmund Grześkowiak Prorektor ds. Studenckich oraz Dziekani pozostałych Wydziałów Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Z tej okazji na wniosek Dziekana Wydziału Lekarskiego I prof. dr hab. Ewy Wender-Ożegowskiej  JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski przyznał 20  wyróżniającym się absolwentom Medal Uniwersytetu za osiągnięcia w nauce i pracy społecznej oraz 19 Listów Gratulacyjnych za szczególne osiągniecia w studenckim ruchu naukowym, pracy organizacyjnej i sportowej. Natomiast Pani Dziekan Prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska uhonorowała 11 absolwentów przyznając list gratulacyjny za najlepsze wyniki w nauce. W tym roku mury naszej Alma Mater opuściło 249 absolwentów w tym  19   uzyskując dyplom lekarza z wynikiem bardzo dobrym i  44 z wynikiem ponad dobry.

Wszystkim tegorocznym absolwentom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym życiu i pracy zawodowej!