Dziennik Praktycznego Nauczania Klinicznego

Szanowni Państwo,

Studenci III, IV i V roku

Kierunku lekarskiego

Uprzejmie informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28 sierpnia 2017 roku w sprawie ramowego programu nauczania zajęć praktycznych dla kierunku lekarskiego w roku akademickim 2017/2018 wprowadzony został Dziennik Praktycznego Nauczania Klinicznego dla studentów VI roku kierunku lekarskiego.

W związku z uwagami studentów oraz koordynatorów zajęć dotyczących trudności w uzyskaniu wszystkich wpisów oraz ułatwienia organizacji zajęć, w roku akademickim 2018/2019 Dziennik Praktycznego Nauczania Klinicznego zostanie wydany studentom niższych lat kierunku lekarskiego. Chcielibyśmy, aby umiejętności zawarte w „Wykazie umiejętności nabytych przez studentów kierunku lekarskiego w trakcie praktycznego nauczania klinicznego” były w miarę możliwości uznawane studentowi już na wcześniejszych latach studiów. Pierwsze strony dzienniczka służą do wprowadzania zaliczeń przedmiotów na roku VI i ten fragment należy uzupełniać dopiero na ostatnim roku studiów. Uzupełniony Dziennik Praktycznego Nauczania Klinicznego jest jednym z warunków ukończenia studiów i uzyskania dyplomu lekarza.

/-/ dr hab. Anna Mania
Prodziekan ds. Programów Studiów i Kształcenia