Fakultet "Przedsiębiorczość w działaniach medycznych"

Zapraszamy do udziału w fakultecie :

„Przedsiębiorczość w działaniach medycznych”

Zajęcia fakultatywne skierowane są do studentów IV i V roku wydziału lekarskiego I
i obejmuje seminaria interaktywne połączone z doskonaleniem umiejętności w zakresie przedsiębiorczości w działaniach medycznych. W wymiarze 15h dydaktycznych (1 pkt kredytowy) obecność na zajęciach fakultatywnych jest obowiązkowa i odnotowywana na liście obecności. Zaliczenie nieobecności następuje poprzez przygotowanie i zaliczenie ustne problematyki będącej przedmiotem zajęć, na których student był nieobecny. Zajęcia odbędą się w semestrze zimowym i letnim w godz. 08:45 do 12:30 z wyjątkiem 11 grudnia 2017 od 10:30 do 14:15   (po 5h lekcyjnych dziennie) w Zakładzie Zdrowia Publicznego ul. Dąbrowskiego 79 sala .

Program zajęć

Obejmuje wybrane zagadnienia z zakresu: klasyfikacji zawodów mających zastosowanie w ochronie zdrowia, form wykonywania działalności leczniczej (umowa o pracę, umowa cywilno-prawna, założenie działalności gospodarczej, praktyka indywidualna), procedur i wytycznych działalności medycznej, numeru identyfikacji podatkowej NIP, zgłoszenia do ZUS, praktyki grupowej (spółka cywilna, spółka jawna), formy opodatkowania i prowadzenia księgowości, REGON, procedur rejestracji praktyk w izbach, trybu zawierania umów, odpowiedzialności za błędy medyczne, deontologii w zawodach ochrony zdrowia, uznania kwalifikacji zawodowych zdobytych w państwach innych niż państwa członkowskie UE, Szwajcaria, Norwegia, Islandia, Lichtenstein, norm i systemów pracy pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, zasad ustalania wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych, pozycji konkurencyjnej na rynku świadczeń opieki zdrowotnej, zasad prowadzenia dokumentacji medycznej, kosztów działalności podmiotu leczniczego i ich klasyfikacji, kalkulacji kosztów świadczeń  zdrowotnych, metod i narzędzi zarządzania jakością w służbie zdrowia, pomiaru i analizy jakości świadczeń usług medycznych, marketingu w funkcjonowaniu podmiotach leczniczych, analizy popytu i podaży w podmiotach leczniczych, dopuszczalnego czasu oczekiwania na wybrane świadczenia opieki zdrowotnej – leczenia za granicą, kierowania konfliktami w podmiotach leczniczych i ich rozwiązania, szczególnego uprawnienia podmiotowego do świadczeń opieki zdrowotnej, zarządzania ryzykiem w usługach medycznych, organizacji i zarządzania szpitalem.

Zapisy trwają !

Zapraszamy !