< Cofnij

Otwarcie rozbudowanej Pracowni Inwazyjnej Kardiologii Dziecięcej

28 kwietnia 2017 roku oficjalnie otwarto po rozbudowie nowoczesną Pracownię Inwazyjnej Kardiologii Dziecięcej w Klinice Kardiologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W uroczystości otwarcia uczestniczył Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, JM Rektor UMP prof. Andrzej Tykarski, Dziekan Wydziału Lekarskiego I prof. Ewa Wender-Ożegowska, władze miasta Poznania i Województwa Wielkopolskiego oraz Dyrektor Szpitala dr med. Paweł Daszkiewicz.

W Polsce jest 9 ośrodków kardiologii dziecięcej o najwyższym stopniu referencyjności. W poznańskiej Pracowni, jako jednej z dwóch w Polsce, wykonuje się pełne spektrum zabiegów kardiologicznych interwencyjnych u dzieci z wrodzonymi wadami serca oraz zabiegi ablacji, krioablacji oraz wszczepiania wszystkich typów stymulatorów i kardiowerterów-defibrylatorów u dzieci z zaburzeniami rytmu serca.Poznański ośrodek kardiologii dziecięcej obejmuje swoją opieką dzieci z wadami serca, w tym noworodki wymagające zabiegów ratujących życie, z Wielkopolski oraz północno-zachodniej Polski. Dzieci z zaburzeniami rytmu serca wymagające leczenia inwazyjnego kierowane są do Poznania z całej Polski.

Pracownia wyposażona została w nowoczesny aparat angiograficzny firmy Philips, umożliwiający bardziej precyzyjne i bezpieczniejsze wykonywanie coraz bardziej złożonych zabiegów kardiologii inwazyjnej, w tym u noworodków i niemowląt. Budowa nowego budynku wraz z jego wyposażeniem kosztowała ponad 5,5 mln złotych i została sfinansowana z budżetu szpitala, dotacji Ministerstwa Zdrowia oraz dotacji miasta Poznania.

 Prof. dr hab. Waldemar Bobkowski