Wsparliśmy projekty szczególne, bo dedykowane dzieciom" - mówi Wicemarszałek Wojciech Jankowiak

Dnia 10 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Wicemarszałek Wojciech Jankowiak podpisał umowy na dofinansowanie przedsięwzięć związanych z poprawą dostępu do usług zdrowotnych dotyczących chorób nowotworowych dzieci i młodzieży, edukacją zdrowotną i przedszkolną. Zarząd Województwa Wielkopolskiego wsparł kwotą blisko 7,6 mln zł trzy projekty. Dofinasowanie  w kwocie 5,9 mln. zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego trafi do Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, której od blisko 20 lat patronuje pani prof. Danuta Januszkiewicz-Lewandowska. Fundacja przygotowała projekt pt. „Wielkopolska Onkologia Dziecięca - Wielkopolski Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej”. W ramach projektu powołane zostanie Centrum Edukacji Zdrowotnej, które koordynować będzie działania edukacyjne, informacyjne oraz wspierające w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów, komunikacji oraz pracy z dzieckiem dotkniętym chorobą nowotworową i jego rodziną. Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi zrealizuje projekt w partnerstwie ze Szpitalem Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.