Wspomnienie Pani Elżbiety Marciniak

Wspomnienie Pani Eli,

Dnia 20 lutego 2016 roku w wieku 83 lat odeszła z naszego grona  Pani Elżbieta Marciniak, wieloletni kierownik Dziekanatu Wydziału Lekarskiego I.

Pani Ela swoją karierę zawodową na Uczelni rozpoczęła 15 grudnia 1950 roku. W 1967 została powołana na stanowisko kierownika Dziekanatu, którą to funkcję pełniła do przejścia na emeryturę w roku 2014, czyli przez 47 lat. Od wczesnej młodości, przez całe zawodowe życie związana była z naszą Uczelnią. Była niewyczerpanym źródłem wiedzy o Niej, o ludziach, którzy tutaj się uczyli, pracowali i zdobywali kolejne szczeble kariery. Była wspaniałym człowiekiem, chodzącą historią naszego Wydziału.

Na każdym kroku wspierająca każdego, kto tego potrzebował; nie tylko władze Wydziału, nauczycieli akademickich, studentów, pracowników administracji, ale również nowo tworzące się na Uczelni wydziały czy kierunki.

Z Jej doświadczenia korzystali wszyscy. Była pełna otwartości i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Jej maksymą życiową było powiedzenie: ….”za każdym papierem stoi człowiek”…. .

Dziekan Wydziału Lekarskiego I

/-/Prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska